JIHOMORAVSKÝ KRAJ

počet výletů: 4

 
#081 NOVÝ ŠALDORF
Vinařská šifrovánka

 

Nový Šaldorf (německy Neu Schallersdorf) je jižní část obce Nový Šaldorf – Sedlešovice v okrese Znojmo. Byl založen pravděpodobně na konci 16. století jakožto osada Starého Šaldorfu, ležícího na druhém břehu řeky Dyje. Kromě rodinné zástavby jsou pro ves charakteristické i vinné sklepy s lisovnami v části zvané Modré sklepy..

V dnešním Tripperu si projdeme tuto vesničku i oblast vinných sklípků a zábavnou formou nejen vyluštíme šifru, ale i se třeba dozvíme něco nového a zajímavého o vínu a zdejší obci. I když je samozřejmě možnost plnit tohoto Trippera celoročně, doporučujeme hlavně při konání různých společenských akcí nebo v čase otevřených sklepů.

Užijte si parádní výlet pro celou rodinu.

čas: 1,5 hod./ délka trasy: 1,5 km / počet úkolů: 20

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: šifra

start: Před Penzionem U Kapličky, Nový Šaldorf 52
autor výletu: Pivoplaz / dotazy: info@tripper.cz

 
#087 BZENEC
Magický velikán

 

Malebné město se nachází v Jihomoravském kraji. Název města si můžeme vysvětlit dvěma způsoby – 1. město má být spojeno s byzantskou misí Konstantina a Metoděje, 2. více pravděpodobné je, že město je obrostlé bezem. První písemná zmínka pochází z roku 1015. Nad městem stával i hrad, který byl významným střediskem celé provincie. Při husitských válkách v 15. století byl hrad zcela zničen.
Poté město ztrácelo na významu až do doby postavení tvrze, která byla přestavěna na zámek. Bzenec je proslulý zejména vinařstvím. Pochází odtud mnohá jakostní vína. Dále je zde rozvinuta i tradice ovocnářství a zelinářství, kořeny těchto odvětví sahají do hluboké historie.
Pojďte se s námi vydat a odhalit magického velikána. Projděte se příjemnou procházkou po Bzenci a odhalte fantoma, který vás zavede k nejednomu velkému
tajemství.

 

Užijte si parádní výlet pro celou rodinu.

čas: 2 hod./ délka trasy: 3,5 km / počet úkolů: 23

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ne

vhodné pro vozíčkáře: ne

druh výletu: fantom

start: náměstí Svobody v Bzenci
autor výletu: Helix / dotazy: viktor.macura@tripper.cz

 
#091 STRÁŽNICE
Slovácké dědictví

 

Město se nachází v Jihomoravském kraji v Dolnomorav-ském úvalu blízko hranic se Slovenskem. První písemná zmínka pochází z roku 1302. Strážnice byla původně
královským majetkem. Na počátku 14. stol. získal toto město významný moravský rod pánů z Kravař, mezi dalšími rody spjatými s tímto městem byli např. Žerotínové nebo Magnisové. Strážnice byla za svého vrcholného období třetím největším městem na
Moravě. Město je proslavené zejména výrobou kvalitního vína. Dále byla Strážnice také velkým studijním městem spojeným s osobnostmi jako např. Jan Ámos Komenský, Tomáš Garrigue Masaryk nebo Jan Evangelista Purkyně. Město je bohaté na historii, a proto vám nesmím prozradit všechno. Všechna tajemství a zajímavé okamžiky z historie Strážnice se dozvíte až na konci výletu. Užijte si parádní výlet pro celou rodinu.

čas: 2 hod./ délka trasy: 3,7 km / počet úkolů: 20

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: šifra

start: náměstí Svobody ve Strážnici.
autor výletu: Helix / dotazy: viktor.macura@tripper.cz

 
#107 HODONÍN
Castellanus de Godonin

 

V historii každého města ba i vesnice se najde hned několik významných událostí, které měly pro budoucí vývoj a směřování zásadní význam. Takových to momentů nalezneme v dějinách Hodonína opravdu hodně. Pojďme se dnes společně vydat na prohlídku historického jádra města a seznámit se s jedním takovým mezníkem v jeho minulosti. Oči na stopkách a jdeme na to! :-)

čas: 1 hod./ délka trasy: 2 km / počet úkolů: 21

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: šifra

start: Před kostelem sv. Vavřince na Masarykovo nám.
autor výletu: Olda / dotazy: info@tripper.cz

ZMĚNY NA TRASE

#32 chybí ikonka žabáka pro úkol TRIPPER Junior

Oldřich Bubeníček

Radniční 3401, Most 434 01
IČ 49088441

info@tripper.cz

TRIPPER

Kdo hledá, najde.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon