KRAJ VYSOČINA

počet výletů: 4

 
#029 CHOTĚBOŘ
S čerty na Doubravu

Chotěboř a její okolí s malebnou krajinou řeky Doubravy je opředeno mnoha tajemstvími. My vás seznámíme s pověstí, která vás díky své tajemnosti zavede až do samých spárů pekel. Nejen to odhalíte po vyluštění šifry v tajné sekci výletů TRIPPER. Úspěšní luštitelé navíc získají neprodejnou absolventskou vizitku na památku.

čas: 2,5 hod. / délka trasy: 4 km / počet úkolů: 15

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: šifra

start: Na náměstí T. G. Masaryka
gps: GPS: 49.7195042N, 15.6705775E

autor výletu:: Helix / dotazy: viktor.macura@tripper.cz

#068 BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM
Velká bystřická loupež

 

Na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem je řada pěkných domů. Kromě kostela sv. Vavřince a městského muzea zaujme každého návštěvníka budova spořitelny, postavená roku 1931. Byla to tenkrát velká sláva, když ji otevírali. Celé město se přišlo podívat. Jenže ne všichni chtěli spořitelnu obdivovat. Našlo se i pár takových, kteří začali přemýšlet, jak by se dala vyloupit. A právě tady začíná náš dnešní příběh.. Dne 15. června 1933 v pravé poledne vtrhl do spořitelny maskovaný muž a odnesl si odtud značnou sumu peněz. Policie zahájila ihned pátrání a vytipovala čtyři možné pachatele. S usvědčením toho pravého si ovšem neví rady. Pomůžete jí? Bude to práce pro zkušené detektivy. Je třeba pečlivě pročíst profily všech podezřelých a pak hledat jednotlivé indicie, které pachatele odhalí. Ovšem pozor! Pouze ten, ke kterému povede pět stop, je ten pravý. K dopadení lupiče mohou svými znalostmi přispět i menší děti, pro které je připraven kriminalistický kvíz. Tak na co ještě čekáte? Hurá do toho!

čas: 2 hod. / délka trasy: 2,5 km / počet úkolů: 18

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: pachatel

start: Před infocentrem 
gps: GPS: 49.5233236N, 16.2611672E

autor výletu: Bert / dotazy: info@tripper.cz

 
#078 VELKÉ MEZIŘÍČÍ
Hormidor

 

Pověst praví, že na místě dnešního zámku měl stát již v 5. stol. hrad Marburg, který byl vypálen hunským králem Attilou. Zničené sídlo měl následně obnovit Sámo o dvě století později. Dokonce zde měl zemřít devátý moravský král Hormidor. První písemná zmínka o městě pochází z roku 1236 a její tehdejší majitel Budislav z Meziříčí. Pojďme se společně vydat na výpravu městem po stopách osobností s ním spojených. Na konci celé trasy tak odhalíte fantoma výletu, o které se více dozvíte v tajné sekci na našem webu.

čas: 2,5 hod. / délka trasy: 4,7 km / počet úkolů: 21

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ne

vhodné pro vozíčkáře: ne

druh výletu: fantom

start: Náměstí ve Velkém Meziříčí před budovou IC
autor výletu: Olda / dotazy: info@tripper.cz

 

UPOZORNĚNÍ NA ZMĚNY NA TRASE

  • #18 Zjistěte NP číslo na pumpě. 

  • #23 A teď pozor! Druhá číslice letopočtu na rohovém domě plus poslední číslice letopočtu mínus počet hvězd na svatozáři je kolik? Výsledek určuje počet písmen dopravního prostředku.

#117 POLNÁ
Zlatý kapr

 

Pojďme společně rozluštit tajemství polenské šifry, která ukrývá tajné heslo. Poznáte zajímavá místa a historické památky tohoto města na Vysočině a dozvíte se spoustu zajímavostí o významných lidech, kteří z Polné pocházeli nebo s ní spojili svůj osobní a profesní život.
Vzhůru do Polné a ať vám žádná z indicií neunikne

čas: 2,5 hod. / délka trasy: 3,5 km / počet úkolů: 27

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ne

druh výletu: šifra

start: Před budovou radnice na Husově nám. v Polné
autor výletu: Olda / dotazy: info@tripper.cz

 

Oldřich Bubeníček

Radniční 3401, Most 434 01
IČ 49088441

info@tripper.cz

TRIPPER

Kdo hledá, najde.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon