ZLÍNSKÝ KRAJ

počet výletů: 3

 
#073 UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Legenda o mnichovi

 

Uherské Hradiště vzniklo na území, které patřilo v 9. až 10.století k  Velké Moravě na spletité síti říčních ramen řek Moravy a Olšavy. Uherské Hradiště je významným historickým městem jihovýchodní Moravy a v roce 1990 zde byla vyhlášena městská památková zóna. Již od odedávna je středem Slovácka - oblasti proslulé folklórem, cimbálovou muzikou, chutným vínem, krásně vyzdobenými kroji a řadou zachovalých lidových tradic.

čas: 2,5 hod. / délka trasy: 3,6 km / počet úkolů: 25

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: šifra

start: Vlakové nádraží Uherské Hradiště.. 
autor výletu: Moravanda / dotazy: info@tripper.cz

 
#077 ZLÍN
Dvě stopy

 

Roku 1932 tragicky umírá Tomáš Baťa. V souladu s jeho poslední vůlí se novým majitelem firmy Baťa stává jeho nevlastní bratr Jan Antonín a vdova a syn po T. Baťovi jsou vyplaceni 8,1 resp. 22 mil korun. Firma expanduje a v roce 1942 zaměstnává celosvětově 105 tis. pracovníků.

Píše se rok 1947 a Jan Antonín Baťa je v rodném Česko-slovensku označen za kolaboranta a zrádce a v nepří-tomnosti odsouzen k 15 letům vězení a propadnutí

majetku. Vzápětí jej vdova po Tomáši Baťovi v New Yorku žaluje ve snaze získat kontrolu nad zahraničními podniky a prodejnami celého obchodního impéria, ze kterých ale byla spolu se svým synem před válkou vyplacena. Začíná několikaletý soudní spor, ve kterém hlavní důkazní mate-riál, dokumenty o převodu majetku, zůstává v Českoslo-vensku, které ho nemíní vydat. Vydejte se na cestu ulicemi Zlína a získejte kombinaci k trezoru s ukrytými dokumenty.

čas: 2,5 hod. / délka trasy: 4,1 km / počet úkolů: 18

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: šifra

start: nám. Míru 
autor výletu: Olda / dotazy: info@tripper.cz

UPOZORNĚNÍ NA ZMĚNY NA TRASE
  • úkol #25 správný text: " Třetí písmeno názvu státu převeďte na číslo a otočte Z1 vlevo. Čísla na obou zámcích nyní vynásobte.
  • úkol #44 správný text: "Zjistíte-li kdo tuto sochu odlil, pak snadno určíte nejčastěji se opakující písmeno v jeho celém jménu. To převeďte na číslo a zapište do řádku pořadí."
#096 UHERSKÝ OSTROH
Skrytá perla Slovácka

 

Již ve druhé polovině 11. století se zde rozkládala osada, nazývaná Stenice, která sloužila k přenocování a k odpo-činku obchodních karavan, které tudy projížděly.
Název Uherský Ostroh vznikl později. Leží na soutoku řeky Moravy a potoku Okluky a nachází se v samotném srdci Moravského Slovácka. Na západním obzoru se ukazují kopce Chřibů s hradem Buchlovem a kaplí Barborkou
a na východě kopce Bílých Karpat.

čas: 2 hod. / délka trasy: 4,5 km / počet úkolů: 17

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: fantom

start: Informační centrum Uherský Ostroh.
autor výletu: Moravanda / dotazy: info@tripper.cz

 
 
#119 NAPAJEDLA
Ve stopách rodáků

 

Město Napajedla leží na hranici Hornomoravského a Dolnomoravského úvalu, na rozhraní tří regionů Hané, Valašska a Slovácka. Místo, označované jako Napaje-delská brána, tvořilo již pro pravěkého a středověkého člověka strategicky důležitý bod. Údolí řeky Moravy s příznivými životními podmínkami, nacházející se na obchodní stezce, vytvářelo předpoklady pro trvalé osídlení. Historický název města sám vypovídá o jeho významu..

čas: 3 hod. / délka trasy: 8 km / počet úkolů: 19

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: fantom

start: Informační centrum Napajedla.
autor výletu: Majklos / Veronika / dotazy: info@tripper.cz

Oldřich Bubeníček

Za Chlumem 735, 418 01 Bílina
IČ 49088441

info@tripper.cz

TRIPPER

Kdo hledá, najde.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon