PRAHA

počet výletů: 14

 
#017 PRAHA 6
Cesta kolem světa

V dobrodružném výletu s názvem Cesta kolem světa se vydáte hledat pamětní Československý poklad. Objevte tajemství Prahy a začněte hned na Šestce.

Tento výlet je rozebrán a nebude dotištěn.Připravujeme pro vás v tomto místě novou trasu.

 
 
#018 PRAHA 6
Podivuhodná cesta Pana H

 

​Další dobrodružné pátrání po fantomovi. Tentokráte z Prahy 6.  Spolu s Cestou kolem světa, tak otevíráme další kapitolu projektu TRIPPER, a to přímo v hlavním městě.

Tento výlet je rozebrán a nebude dotištěn.Připravujeme pro vás v tomto místě novou trasu.

 
#033 PRAHA HOSTIVAŘ
Putování po řemeslech

 

V dnešním putování se přesuneme do dob, kdy byla Hostivař malou vesničkou rozkládající se na meandrech Botiče. V této malé obci působí mnoho mistrů svého řemesla a jedním z nich je i náš fantom. Bohužel jsme nedostali víc než seznam všech řemeslníků, kteří v Hostivaři působí a jejichž dobré jméno překročilo hranice obce. Kterým z nich je fantom?

čas: 2 hod. / délka trasy: 2,6 km / počet úkolů: 13

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: fantom

start: Toulcův dvůr
autor výletu: Tom / dotazy: info@tripper.cz

 
#056 Praha Vyšehrad
Šifra kněžny Libuše

 

Vyšehrad je historické hradiště, hrad a pevnost v Praze, na skále nad pravým břehem Vltavy. K Vyšehradu se váže řada pověstí z počátků českých dějin. Založil jej prý bájný kníže Krok, skutečný vznik hradiště je kladen do druhé poloviny 10. století. Koncem 11. století zde sídlil první český král Vratislav II. Během putování a luštění šifry si zavzpo-mínáme na školní léta a povinnou četbu – Staré pověsti české Aloise Jiráska. Navštívíme vyšehradský hřbitov, zastavíme se u kostela sv.Petra a Pavla, pokocháme se krásnými výhledy na naše hlavní město.

čas: 2,5 hod. / délka trasy: 3,1 km / počet úkolů: 15

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: šifra

start: Před vchodem do infocentra Šipka,
V pevnosti 159/5b Praha 2.

gps: GPS: 50.0623042N, 14.4230567E

autor výletu: Pivoplaz / dotazy: info@tripper.cz

 
#059 PRAHA KAMPA
Skryté tváře malostranské

 

Malá Strana byla založena 1257 Přemyslem Otakarem II., ale původní osídlení tu bylo již v 6. století. Jsou tu starobylé domy, a několik kostelů. Prozkoumejte tuto nedílnou součást Prahy a odhalte fantoma, který se skrývá v uličkách Malé Strany...

čas: 2 hod.  / délka trasy: 2,5 km / počet úkolů: 15

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: fantom

start: Malostranská mostecká věž.
gps: GPS: 50.08726 N, 14.40683 E

autor výletu: Dominik / dotazy: info@tripper.cz

#063 HRADČANY
Za vědeckými počiny

 

Malebné středočeské město Čáslav vzniklo z popudu krále Přemysla Otakara II. Dodnes jsou v centru patrné památky nejen na tuto slavnou dobu. Většinu z nich během dnešního putování objevíte a možná i navštívíte.Čáslav se však může pyšnit i celou řadou osobností, které se zde narodily. Dnes budeme hledat jméno filmaře, režiséra a producenta, který se proslavit doslova po celém světě. Zároveň zjistíte, který z filmů uvedených na konci sešitu není jeho výtvorem.

čas: 2,5 hod. / délka trasy: 3,5 km  / počet úkolů: 13

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ne

vhodné pro vozíčkáře: ne

druh výletu: šifra

start: Před hotelem Jelení dvůr
gps: GPS: 50.0929094N, 14.3921394E

autor výletu: Veronika / dotazy: info@tripper.cz

UPOZORNĚNÍ

  • úkol #39 - pamětní desky jsou v rekonstrukci.
    "Jsou-li desky stále odstraněny, spočítejte lucerny na této budově. Dále sečtěte číslice v čísle popisném této budovy a převeďte na písmeno abecedy (bez háčků a čárek. ABCDE atd.). Získanou souřadnici vyškrtněte." 

 
#074 PRAHA SMÍCHOV
Město volí starostu

 

Roku 1918 skončila první světová válka. Vznikla nová republika a řada českých měst si volila nové vedení. Patřil mezi ně i Smíchov, který byl tehdy ještě samo-statným pražským předměstím. Ve funkci skončil dlouholetý starosta Alois Koldinský a právě tady začíná naše dnešní hra. Je krátce po válce a na uvolněné místo na radnici se chtějí dostat čtyři kandidáti. Každý má své plány a předvolební hesla, kterými se snaží nalákat voliče. Zvítězit ale může jen jeden. Ten, který získá nejvíc hlasů. Vaším úkolem bude projít danou trasu a podle nalezených indicií určit, který z kandidátů se stane starostou. Menší děti pak mohou ve své hře odhalit starostovu původní profesi. Pokud s sebou děti nemáte, tento úkol stejně udělejte. Výsledné číslo totiž budete potřebovat do hesla v tajné sekci na stránkách www.tripper.cz.

čas: 2 hod. / délka trasy: 2,9 km / počet úkolů: 17

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: vítěz

start: u smíchovské radnice, Štefánikova 13
autor výletu: Bert / dotazy: info@tripper.cz

Tripper junior.webp
 
 
#075 PRAHA 1
Centrum Protektorátu

 

Hra vás zavede na místa, která navštíví téměř každý turista. Přesto vám je pomůže vnímat trochu jinak. Přiblíží vám dobu Protektorátu Čechy a Morava, která rozhodně nebyla světlým obdobím v dějinách Prahy. Na druhou stranu přinášela,krom bolesti a utrpení, i spoustu osobní odvahy, vzdoru a chuti bojovat. Pojďte nahlédnout do centra Prahy a připomenout si, co se zde mezi lety 1939 a 1945 událo. Vše na příběhu fiktivní osoby či skupiny osob přijíždějících do hlavního města, aby se přidali k odboji. Vaším úkolem je setkat se se spojkou, která vás
dovede k představitelům utajené organizace. Nejdříve však musíte odhalit, kdo touto spojkou je, kde se s ním máte setkat a heslo, které pro kontakt budete potřebovat.

čas: 3 hod. / délka trasy: 4,5 km / počet úkolů: 18

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: fantom

start: před budovou Hlavního nádraží
autor výletu: Biggest / dotazy: info@tripper.cz

Tripper junior.webp
#076 PRAHA 1
Antiqua Civitas Pragensis

 

Staré Město je nejstarší a nejmagičtější částí Prahy, která je plná historických skvostů a turistického ruchu. Svou krásu získalo ve 14. století, kdy Karel IV. založil Nové Město, kam se přestěhovali řemeslníci a obchodníci, a Staré Město tak zůstalo domovem šlechticů, úředníků, vědců, filozofů, zkrátka pražské elity. Ještě dnes na vás při vkročení do Starého Města dýchne atmosféra dob dávno minulých.
zdroj: www.praha.eu

 

Nečekejte tedy ani chvíli a vypravte se na dobrodružnou výpravu po Starém Městě, během které budete muset odhalit fantoma, který se snaží uprchnout pražskými uličkami, a dokonce objevit i jeho skrýš.

čas: 3 hod. / délka trasy: 4 km / počet úkolů: 21

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: fantom

start: IC Prague City Tourism na Staroměstském náměstí 
autor výletu: Lukáš / dotazy: info@tripper.cz

Tripper junior.webp
 
Tripper junior.webp
#089 PRAHA JOSEFOV
Tajemství smutného varhaníka

Malebná pražská čtvrť Josefov má svou bohatou a místy i ponurou historii. V současné době zde můžeme najít celou řadu malebných památek spojených nejen s židovskou komunitou. Ke křivolak6m uličkám se také váže několik pověstí. A právě jedna z méně známých se stane naším dnešním tématem. Projděte se proto pražskou židovskou čtvrtí a zjistěte, jak to bylo s tajemným
varhaníkem, který se prý dodnes v noci zjevuje na starém židovském hřbitově. Ve dvou jednoduchých tajenkách jistě zjistíte, jak se varhaník jmenoval a v jakém chrámu svou profesi provozoval. Text celé pověsti si pak můžete přečíst v tajné sekci.

čas: 2 hod. / délka trasy: 3 km / počet úkolů: 25

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: šifru

start: Před Maiselovou synagogou. 
autor výletu: Michal B. / dotazy: michal.benda@tripper.cz

UPOZORNĚNÍ

  • úkol #28 - pamětní desky ostraněny - vyjde Á

  • úkol #29 - pamětní desky ostraněny - vyjde R

  • úkol #33 - změněn nápis- původně IRC 

  • úkol #47 - změna názvu restaurace - vyjde T

 
#094 PRAHA PETŘÍN
Dědictví významných výstav

Petřínské sady jsou oázou klidu v samém centru hlavního města.  Pražané i turisté sem přicházejí za odpočinkem, poznáním a nádhernými výhledy na historické centrum města  a především na Hradčany. Není ovšem tak známo, že většina objektů zde je spojena se dvěma významnými výstavami - Jubilejní výstavou v Praze v roce 1891, která se stala přehlídkou rozvoje a vyspělosti českého průmyslu, a s Národopisnou výstavou českoslovanskou, která se konala v Praze v roce 1895. Většina tam vysta-vených exponátů se stala základem sbírek Národopis-ného muzea, jenž na svahu Petřína doposud sídlí.  Dokonce měl v sadech vzniknout i skanzen českoslo-venské lidové architektury. Projděte se po svazích Petřína, kochejte se výhledy na Prahu a objevte vám možná doposud skrytá zákoutí. Cestou vyluštěte šifru, kterou je jméno osoby, jenž se nejvíce zasadila o rozvoj českého a slovanského národopisu. V Tajné sekci se dozvíte více k dané osobě i oběma výstavám.

čas: 3 hod. / délka trasy: 4,5 km / počet úkolů: 12

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ne

vhodné pro vozíčkáře: ne

druh výletu: šifru

start: nám. Kinských. 
autor výletu: Veronika / dotazy: info@tripper.cz

Tripper junior.webp
 
#095 PRAHA NOVÉ MĚSTO
Dechberoucí architektura

Praha vystavuje na odiv nepřeberné množství stavebních slohů, jež v tomto kompaktním městě bez problémů existují vedle sebe a jen čekají, až je prozkoumáte
a seznámíte se s nimi. Většina stavebních klenotů Prahy je pečlivě a s velkou dávkou pozornosti a lásky zrekon-struovaná. Tyto budovy koneckonců představují historii Prahy – historii, jež si zároveň zasluhuje sou-středěnou pozornost a úctu, a zdejší překrásné paláce, kostely a domy jistě zaujmou každého trpělivého pozo-rovatele a předají mu svůj odkaz.

čas: 2,5 hod. / délka trasy: 3 km / počet úkolů: 21

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: šifru

start: Novoměstská radnice. 
autor výletu: Lukáš / dotazy: info@tripper.cz

Tripper junior.webp
#103 LIBEŇ
Za libeňským fantomem

Původně zde stávaly dvě tvrze, ale postupem času zanikly. Významný milník byl rok 1595, kdy byl na místě tvrze postaven renesanční zámek. Další významnou událost zažila Libeň roku 1608, kdy na zdejším zámku podepsal Rudolf II. listinu zaručující nástupnictví na trůně jeho bratra Matyáše Habsburského. Během pruského vpádu do Čech v 18. století byla Libeň významně poničena, ale byla znovu rekonstruována. Roku 1791 vyšel z Libeňského zámku korunovační průvod Leopolda II. Během 19. století se z venkovské vesnice stalo průmyslové město. Roku 1901 byla Libeň připojena k Praze. Ve 30. letech 20. století vzniklo mostní spojení s Holešovicemi.V roce 1942 v Libni výsadkáři provedli atentát na Reinharda Heydricha. Během 60.–80. let minulého století proběhla asanace části staré Libně. Vydejte se na procházku Libní a odhalte fantoma, který se zde skrývá.

čas: 1,5 hod. / délka trasy: 3 km / počet úkolů: 19

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ano

vhodné pro vozíčkáře: ano

druh výletu: fantom

start: stanice Palmovka 
autor výletu: Dominik/ dotazy: info@tripper.cz

Tripper junior.webp
 

UPOZORNĚNÍ

  • úkol #44 - v případě uzavření areálu školky je hledané příjmení Fiala.

#104 MALVAZINKY
Velikáni světové hudby

Pražská městská čtvrť Malvazinky byla založena v roce 1628 malostranským měšťanem Tomášem Malvazym jako barokní oblast s rozsáhlými vinicemi. V 19. století se čtvrť
stala jednou z luxusních pražských adres, začaly tu vznikat nádherné vily a stěhovaly se sem bohatší vrstvy obyvatelstva. V roce 1876 tu byl založen hřbitov, který je po Olšanských hřbitovech druhým největším v Praze. Nyní je kulturní památkou s hroby mnoha významných osobností z oblasti kultury, politiky a vědy. Vinice bohužel zanikly.

čas: 4 hod. / délka trasy: 6 km / počet úkolů: 11

vhodné pro děti: ano

vhodné pro kočárky: ne

vhodné pro vozíčkáře: ne

druh výletu: šifra

start: před evangelickým kostelem nedaleko autobusové
zastávky Santoška.
autor výletu: Veronika/ dotazy: info@tripper.cz

Tripper junior.webp
 

Oldřich Bubeníček

Radniční 3401, Most 434 01
IČ 49088441

info@tripper.cz

TRIPPER

Kdo hledá, najde.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon